Kapat

Mitolojik Takılar


Merhaba! Ürünlerimizin çoğunun mitolojik bir anlam taşıdığını biliyor muydun? Bu yazıda senin için mitolojik hikayeleri derledik. Keyifli okumalar...

Aster Kolye: 

Yıldızı andıran şeklinden dolayı Yunanca "Yıldız" kelimesinden adını alan Aster, sevgiyi, bilgeliği, inancı ve rengi simgeliyor. Aster çiçeği pembe, kırmızı, beyaz ve leylak renginde çiçek açar. Bu çiçek, Yunan mitolojisinde tanrılar için sunaklara yerleştirildiğinde aşkın sembolü haline geldi. Şimdi, bu çiçekten oluşan bir buket gönderdiğinizde, "Benim İçin Kendinize İyi Bakın" mesajı ima edilmiş olur. Birisi için derin duygusal sevgi ve şefkat taşır. Aynı zamanda bir efsaneye göre Aster çiçeğinin bulunduğu her yeri güzelleştirdiğine inanılır.

Manolya Kolye:

Manolya çiçeğinin anlamı aşkın asilliğini ortaya koymaktır. Manolya çiçeği hikayesi çok bilinen bir efsaneye dayanır. Bu çiçeğin yanında yetişen bir açelya çiçeğine aşık olduğu rivayet edilir. Bu büyük aşkın karşılıksız olması sebebiyle çiçeğin kalbinin iki parçaya ayrılarak vücudundan koptuğu söylenmektedir. Daha sonra rivayet odur ki iki ağaç oluştuğu belirtilmektedir. Bu ağaçlardan biri uzun ve güçlü manolya ile beyaz ve kırılgan olan yıldızlı manolya olduğu söylenmektedir.

Helios Kolye:

Helios, Yunan mitolojisinde yer alan Hyperion ve Theia isimli Titanların birleşmesi üzerine ortaya çıkan göksel varlıklardan biridir. Mitolojiye göre Güneş tanrısı olarak bilinen Helios aslında güneşin kendisidir. 

Lilyum Kolye:

Lilyum çiçeği, Çin efsanesine göre sonsuz aşk anlamına gelirmiş, bu sebeple düğünlerde sonsuz aşkı simgelemesi için lilyum çiçeği bulundurulurmuş...

Khione Kolye:

Khione ismi Rumca’da “kar” anlamına geliyor. Bu nedenle kendisinden “Kar Tanrıçası” olarak bahsedilir mitolojide. Rivayet odur ki Khione her kızdığında her öfkelendiğinde veya her üzüldüğünde kar yağarmış. Çünkü sonsuza kadar düşman olduğu çiftçilerden ancak bu şekilde alabilirmiş intikamını. Kar, çiftçilerin hasatına zarar vererek tek geçim kaynaklarını yok eder. İşte güzel tanrıça ancak böyle hafifletebiliyormuş acısını.

Opia Yüzük:

Opia, ilk kez göz göze gelmenin verdiği yoğun his anlamına gelir.

Aruna Kolye:

Aruna, Japonca'da ay aşkı anlamına gelir.


harlofia.com © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır